Nedir Ne Değildir ?Sağlık

Askerlik için sağlık (sıhhat) (sağlık) raporu nasıl ve nereden… 2020

Askerlik için sağlık (sıhhat) (sağlık) raporu nasıl ve nereden… 2020

Askerlik için sağlık, Askerlik için sağlık (sıhhat) (sağlık) raporu nasıl ve nereden… 2020, EVRAKhane.Com

Askerlik zamanı gelmiş adam bireyler, sağlık (sıhhat) (sağlık) muayeneleri yapılarak askerliğe elverişli olup olmadıkları, eğitim durumları, meslekleri ve niteliklerinin belirtildiği bir sıra işlemden geçmektedirler. Bu işlemlere askerlik yoklama işlemleri denilmektedir. Erkekler bu yoklama işlemleri tamamlanmadan askere gönderilmezler. Peki bu yoklama işlemlerinden bir tanesi olan askerlik için sağlık (sıhhat) (sağlık) raporu alma işlemi nasıl yapılır?

Askerlik İçin Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Yoklama işlemleri için gitmiş olduğunuz askerlik şubesinden muayene için gerekli belgeler alınmasının arkasından aile hekiminize müracaat etmeniz gerekmektedir. Aile hekiminiz muayene, boy ve kilo ölçümlerini yapmış olup askerliğe uygun ise “Askerliğe elverişlidir.” yazıp belgeleri size teslim edecektir. Eğer uygun görmez ise uzman bir doktora sevkinizi gerçekleştirir.

Askerlik için aile hekimlerinden sağlık (sıhhat) (sağlık) raporu alırken, sık sık problemler gözlemlenmektedir. Bu sebepten dolayı rapor alırken dikkat etmeniz gereksinim duyulan şeylerden anlatmak yararınıza olacaktır.

Aile hekimlerinin askerlik muayenesi yapması yeni bir uygulamadır. Daha önce yalnız askeri doktorlar tarafınca meydana getirilen bu uygulama bir süredir aile hekimleri tarafınca gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten dolayı aile hekimleri askerlik muayene işlemleri esnasında zorlanmaktadırlar. Bu sebepten dolayı bildiğiniz en küçük rahatsızlığınızı bile atlamadan aile hekimine belirtmeniz yararınıza olacaktır. Aksi durumda askerlikte sağlıksal problemler ile karşılaşabilirsiniz. Muayene esnasında boy ve kilo ölçümünüzü yaptırması asla dikkatsizlik etmeyin. Askerliğe elverişlidir yazısı kırmızı kalemle yazılmalıdır, dikkat edin. Belgelerinizde tarih, protokol numarası olmasına dikkat edin, eğer yoksa belgeleriniz geçersiz sayılacaktır.

Askerlik için sağlık (sıhhat) (sağlık) raporu tutarı, parası ne kadardır?

Askerlik için sağlık (sıhhat) (sağlık) raporunuzu aile hekiminizden parasız bir halde alabilirsiniz. Eğer hastanelerden bu raporu alırsanız muayene tutarı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Haber Kaynağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu