Nedir Ne Değildir ?Sağlık

Astral seyahat nedir, hakikaten var mıdır?… 2020

Astral seyahat nedir, hakikaten var mıdır?… 2020

Astral gezi, Astral seyahat nedir, hakikaten var mıdır?… 2020, EVRAKhane.Com

Astral seyahat nedir, ne anlama gelir?

Özetlemek gerekirse astral seyahat, ruhun bedeni terk edip değişik boyutlara geçmesine denmektedir. Bu değişik boyutların içinde cinler, melekler ve şeytanlar da bulunmaktadır. Bir nevi üçüncü gözleri olanların görmüş olduğu bir boyut, ruhlar âlemi tabiri edilen yerdir. Astral seyahat ile Lucid rüya karıştırılmamalıdır. Bu sebeple Lucid rüya kendi zihinlerimizde yaşanırken astral seyahat başka bir boyutta yaşanmaktadır.

Astral seyahat eden bir kişi ruhu vücudunda çıkmış olduğu zaman bilinci açık kalır ve yapmış olduğu her şeyin bilincinde olarak hareket eder. Astral seyahate geçilmiş olduğu zaman tüm fizyolojik ortadan kalktığı için rahatça duvar, kapı benzer şekilde nesnelerin içinden geçilerek süratli bir halde dolaşmaya yaramaktadır. Bu yüzden cinler, şeytanlar ve ruhlar bu boyutta rahatça istedikleri yere istedikleri hızda istedikleri benzer şekilde gidebilmektedir. Bunu arasıra bilinçsiz olarak yapıyor ve rüya gördüğümüzü sanarak gerçek gibiydi diyoruz. Hâlbuki arasıra yanlışlıkla insanoğlu astral seyahate çıkıyor ve gerçek benzer şekilde görüntüleri rüya bulunduğunu zannediyor.

Astral seyahat ile isterseniz çevrenizde tur atabilir, şehirlerarası hatta ülkelerarası gezintiye bile çıkabilirsiniz. Biraz garip istikbal lakin gezegenler arası gezi bile yapabilirsiniz. Ancak insanoğlu astral seyahatin keyifli bulunduğunu düşünüyor ve yapmak istiyor. Ayrıca unutulmamalı ki astral seyahat değişik bir boyut olduğundan düzgüsel yaşantımızda göremediğimiz ruhanileri astral seyahatte gerçek yüzleri ile görürüz. Görmememiz gereksinim duyulan bu varlıklar ile karşılaşmamış bizim için ziyanı olan olabilir. Her ne kadar astral uzmanları bu varlıklar zarar veremez dese de ikazlar yapmaktadır. Korkmanızı sağlayabilir, zihninizi bulandırabilir, olumsuz deney yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu da astral seyahatten çıktığınız zaman sizin için kötü bir deney olabilir.

Bununla birlikte bazı bireyler astral seyahat ile ilgili doğuştan yeteneklidir. Bundan dolayı istemeden de olsa bu deneyimi yaşayabilir ve arasıra rüya zannedebilir. Bazı insanoğlu ise astral seyahati gerçekleştirmek için belirli şekilleri uygulaması gerekmektedir. Astral seyahatin nasıl yapıldığını anlatmadan önce not olarak unutmamalısınız ki astral seyahatin en büyük düşmanı korkudur. Astral seyahati gerçekleştirirken bedenimiz değişik tepkiler vermeye adım atar. Bazı insanoğlu bu seyahati yaparken şekillerinde gerçekleşen tepkilerden dolayı bile korku yaşayabilir ve astral deneyimi yaşayamaz. Ancak bazı insanoğlu bu deneyimi gerçekleştirse de ruh olarak bedeninden ayrıldıktan sonrasında bedenini ayrı olarak gördükleri zaman yine korkuya kapılarak arka döner. Bu iki durumda da ani uyanma sonucu ruh bedenlere arka dönerek astral seyahati gerçekleştiremez.

Astral seyahat ile ilgili en fazla araştırma yapmış kişilerden bir tanesi Robert Monroe denen araştırmacıdır. Açmış olduğu araştırma enstitüsü hala ABD’de Monroe adı altında olan bir kurum bu mevzu ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Peki astral seyahat en yalın nasıl yapılır?

Astral seyahat nasıl yapılır?

Astral seyahat için sayısız yöntemler ve metotlar bulunmaktadır. Ancak burada en fazla kullanılan ve bu yöntemler ile astral seyahati gerçekleşmiş metotları değineceğiz. Astral seyahate geçmeden önce birkaç hazırlık yapmanız gerekmektedir. Ilk olarak vücudunuzda bulunan tüm takıları ve sizi rahatsız eden saat, yüzük ve küpe benzer şekilde eşyaları çıkartın. Işığın olmadığı bir yerde göz kapaklarınıza ışık gelmeyecek şekilde karanlık bir odada yapın. Başınız kuzeye istikbal şekilde sırt üstü rahat edeceğiniz şekilde uzanın. Elbiselerinizi çıkartmalı yalnız üşümeyecek şekilde beden ısınızı düzgüsel tutacak şekilde kendinizi hazır edin. Kimsenin rahatsız etmeyeceği zaman ve mekanda bulunarak rahat bir halde bu deneyimi gerçekleştirmelisiniz.

Nefes egzersizi yaparak nefesinizi dengede tutmalısınız. Dudaklarınızı yarım açık bırakarak nefes alış ve verişi yapın. Kendinizi rahat ve uçmaya hazır denecek kadar boş bırakmalısınız. Ayağınızdan kafanıza kadar tek bir nokta olarak düşünmeli ve zihninizde yukarıya doğru bedeninizin uçtuğunu rüya ederek odaklanın. Tavana doğru bedeninizin hareket ettiğine odaklanmalısınız. Bunu yaparken astral bedeninizin ağır kısmının vücudunuzun ayak hizasına istikbal şekilde ileriye doğru gittiğinizi ve doğrulduğunuza odaklanın.

Bunu yaparken zihninizde ne kadar istediğinize nazaran gerçekleşecektir. Ayrıca beyninize ters algı yaratarak bunu gerçekleştireceksiniz. Kuzeye doğru yatış pozisyonunuzu güneye doğru yatmış benzer şekilde düşünmelisiniz. Bu sayede beyninizi bir nevi aldatmış olacaksınız. Ancak beyniniz her zaman kuzeye doğru olduğunuzu ispatlamaya çalışacak ve beyninize bu aldatmayı inandırdığınız zaman çeşitli titreşimler ile birlikte yükselme gerçekleşecektir. Eğer yükselme yapamazsanız nefeslerinizi kontrol ederek her nefesinizde hafifleyip yükselmenize odaklanmalısınız. Ayrıca bazı deneyimciler bunu yapmanın en yalın yolu yukarıda bulunan bir ipi asıldığınızı düşünürseniz daha yalın yükseleceğinize odaklanabilirsiniz. Bu sayede titreşimler meydana gelmemişse ipi her çektiğinizde hafiflemeli ve rahat olmalısınız ki titreşimler meydana gelsin ve yukarıya doğru yükselin.

Ayrılma tam olarak gerçekleştiği zaman çeşitli uğultular ve görüntüler olacaktır. Eğer korkarsanız arka düşeceksiniz. Bu yüzden bundan sonrasında yapmanız gereksinim duyulan tek şey düşüncelerinize başat olmalı ve çeşitli uçuş deneyimleri yaşamalısınız.

Monroe enstitüsü, araştırmaları sonucu insanoğlu astral seyahati ve beden dışı deneyimleri en iyi şekilde ses dalgaları ile yaşayabilmektedir. Monroe araştırma enstitüsü yapmış olduğu ses kayıtları ve kasetler yardımıyla binlerce kişi daha süratli ve iyi bir halde bu deneyimi yaşayabilmiştir. Eğer sizde astral deneyimi yaşayamıyorsanız bu sesler yardımıyla ilk deneyiminizi binlerce ilgili ilgili kişinin yaşamış olduğu benzer şekilde yaşayabilirsiniz. Bu sesleri ve programları Google benzer şekilde arama motorları ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bir başka astral seyahat yöntemi hipnoz yöntemidir. Ancak hipnoz yapılırken bilinçaltı ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı hakikaten astral seyahat mi yoksa beyinde gerçekleşen bir oyun mu olduğu bilinmediğinden dolayı bu yöntem mevzusunda kesinlik bulunmamaktadır.

Bu yöntemlere rağmen bedenden dışarı çıkmayı denediğiniz zaman yine de çıkamıyor ve sıkıştığınızı düşünüyorsanız o zaman kendinizi su altında düşünmelisiniz. Yavaş yavaş nefesinizin azaldığını ve yukarı çıkmanız gerektiğinizi düşünmelisiniz. Ayağınızda bulunan yosun ya da başka şeylerden kurtulmak için çırpındığınıza odaklanın ve yukarı çıkmak için çeşitli çabalarınıza odaklanın. Bu yöntemde azalan nefesler ve su yardımıyla ruhunuz sizi ani bedeninizden dışarı atacaktır.

Bununla birlikte astral seyahati gerçekleştirebilmek için talep etmeniz ve içinizde bulunan isteği uyandırmalısınız. İstediğiniz kadar yöntem deneyin lakin küçük bir isteksizlik ya da korku size bu deneyimi yaşatmayacaktır. Ayrıca yaşadığınız travma, bayılma benzer şekilde vakalarda rüya olarak gördüğünüz uçma ya da bir yerde bulunma vakaları da astral seyahat olabilmektedir. Astral seyahat yapmak ile ilgili detaylı bilgiler içeren aşağıda vermiş olduğumuz videoyu da seyredebilirsiniz.

Astral seyahatin zararları var mıdır, zararları nedir?

Astral seyahat yaşanırken bedenimizde bulunan tüm sinir ve kas hücrelerine uyuşma meydana gelir ve hissedilir. Kulaklarda meydana gelen uğultular, bedenimizde yer edinen karıncalanmalar, baş dönmesi benzer şekilde spiral çeşitli deneyimler sonucunda bedenimizden ayrıldığımızın göstergesidir. Bunun yanı sıra astral seyahat günah olmadığı benzer şekilde Piri Reis benzer şekilde büyük insanların dahi bu yöntemi kullandığı bilinmektedir. Aksi halde Piri Reisin haritası başka türlü kanıtlanmamaktadır. Piri Reis astral seyahat ile tüm dünyayı dolaşıp kimsenin görmediği bölgeleri Amerika bulunmadığı halde çizmesinin tek sonucu olarak yapmış olduğu astral seyahatten bilinmektedir. Aksi halde Piri Reisin haritası nasıl yapıldığına dair derhal derhal bir kanıt bulunmamaktadır.

Astral seyahatin ziyanı olan olup olmadığı mevzusunda birçok kişi ziyanı olan dese de astral uzmanları zararsız bulunduğunu anlatmaktadır. Mesele, astral seyahati gerçekleştirirken düzgüsel yaşantımızda görmediğimiz ruhani varlıkları görmekteyiz. Biz bedenimize dönmeden başka bir ruhani varlık bedenimize dönerse ne olur benzer şekilde çeşitli sorular sorulmuştur. Astral seyahatte uyuyan birisine temas ettiğimizde kişi rüyasında bizi görmüş olduğu benzer şekilde arasıra karabasan tesiri de yaşanabilir. Bunun yanı sıra kendi bedeniniz boş kaldığından dolayı başka ruhlarda size gelmiş olarak karabasan tesiri yaratabilir ve düşük olasılık de olsa bedeninize başka bir ruh girebilir. Ayrıca astral seyahat deneyimi tecrübelere nazaran artmaktadır. İlk başlangıçta 10 saniye kadar kısa sürse de bu zamanlar 3 saat benzer şekilde orana çıkar ve daha uzayabilir. Bunun yanı sıra astral seyahat icra eden birisi çoğunlukla baş ağrısı yaşar.

Haber Kaynağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu