Nedir Ne Değildir ?Sağlık

Cinsel kastrasyon (kimyasal hadım) nedir,… 2020

Cinsel kastrasyon (kimyasal hadım) nedir,… 2020

kimyasal hadım, Cinsel kastrasyon (kimyasal hadım) nedir,… 2020, EVRAKhane.Com

Cinsel Kastrasyon – Kimyasal Hadım Nedir?

Cinsel Kastrasyon, bir başka adı ise kimyasal hadımdır. Cinsel istismarı, isteği azaltan bir tür ilaçtır diyebiliriz. Birfazla ülkede tecavüzcülere ve özellikle çocuk tacizcilerine uygulanan ceza yöntemidir. Bu şekilde cinselliğe karşı isteği azalırken topluma daha yararlı işler ile meşgul olarak topluma arka kazandırılmaktadır. Amacı da esasen bu olan bu ilaç, yakın zaman içinde yaşadığımız bazı kötü haberler neticesinde bu cezanın da Türkiye’ye geleceği bilinmekte ve istenmektedir.

 

Testislerde çıkan testosteron adlı hormon salgılarını durdurmaya yararak cinsel Kastrasyon, eskiden beridir meydana getirilen uygulamalardan bir tanesidir. Bilhassa kölelik zamanında kölelerin melez çocuklar yapmasını ve hastalık ya da cinsel isteği ortadan kaldırıp yalnız çalışmaya odaklaması için kullanılmaktaydı. Tarihte birçok alanda kullanılmış olan kimyasal hadım, Ortadoğu devletlerinde dahi kullanılmıştır.

 

Cinsel Kastrasyon ya da kimyasal hadım olarak malum bu uygulama, eskiden beridir günümüze kadar gelmiş en etkili cezalardan bir tanesidir. Cinsel saldırganlar, tecavüzcüler ve özellikle sübyancılara karşı kullanılan en etkili ceza yöntemidir. 1981 senesinde daha değişik maddeler ek edildikten sonrasında kullanılan bu kimyasal hadım, deney amaçlı 42 deneğe karşı denenmiştir. Bu 42 deneğin 40’ında cinsel talep tamamen gitmiş ve her hangi bir yan tesiri olmadan hayatlarına adapte olabilecek bir ruh hali gelmiştir. Bu sayede kimyasal hadım, devletimizde de uygulanırsa küçük bir ihtimal bir nebze de olsa çocuk tacizcilerine karşı güzel bir ceza verilmiş olacaktır.

Cinsel Kastrasyon – Kimyasal Hadım Nasıl Uygulanır?

Cinsel Kastrasyon ya da başka adıyla kimyasal hadım, dünya üstünde birçok ülkede uygulanan bir sistemdir. Amerika başta olmak suretiyle Almanya, Çek Cumhuriyeti ve daha onlarca diyar bu uygulamayı kullanmaktadır. Bu sayede ülkelerdeki sübyancılar, tecavüzcüler ve cinsel saldırganların sayısı azalmış, kimyasal hadım uygulananlar ise topluma daha yararlı işler halletmeye başlanmıştır. Peki, kimyasal hadım denen bu uygulama nasıl yapılmaktadır?

 

Ilk olarak bilinmesi gereksinim duyulan nokta şu ki, kimyasal hadım doğrusu cinsel Kastrasyon, tamamen bir tıbbi uygulamadır. Yani organlarını kesme ya da biçme benzer şekilde bir durum söz mevzusu olmadığı benzer şekilde iğne yardımı ile meydana getirilen bir uygulamadır. Bir tür kısırlaştırma olan bu uygulamanın her hangi bir yan tesiri olmaması da ayrıyeten avantajlıdır.

 

Ülkelerde meydana gelen hücum vakalarını azaltmak için kullanılan kimyasal hadım uygulaması, bu cezaları işleyenler için uygulanmaktadır. Bu ceza, kişi istese de istemese de uygulanmaktadır. Eğer kişi kendi rızası ile isterse, işlediği suçun cezası hafifleyecektir. Bu sebeple bu suçları işleyenlerin bir fazla zorunlu olduğundan kabul ederek bu uygulama gerçekleşir.

 

Kimyasal hadım, cinsel fonksiyonları tamamen yok etmese de cinsel isteği tamamen azaltmaktadır. Bir tür kısırlaştırma olan hadımlama, özel (hususi) (özel) bir iğne yardımı ile testosteronlara uygulanmaktadır. İğnenin içeriğindeki malzemeler cinsel isteği azaltan maddeler oluşmaktadır. Bu işlem gerçekleştikten sonrasında kısa sürede tesirini göstermektedir. Daha sonrasında suçlu olan kişi eğer ruhsal problemi var ise, ki sübyancıların çoğunda küçüklük zamanlarında cinsel istismarlara uğramış olduğundan problemi oluyor, bu sorunları psikolog yardımı ve hadım yöntemi ile kısa sürede çözülebilmektedir.

Haber Kaynağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu