Nedir Ne Değildir ?Sağlık

Heyet Raporu Nasıl Alınır? Tutarı Ne… 2020

Heyet Raporu Nasıl Alınır? Tutarı Ne… 2020

Heyet Raporu, Heyet Raporu Nasıl Alınır? Tutarı Ne… 2020, EVRAKhane.Com

Heyet Raporu Nedir? Heyet Raporu Ne İşe Yarar?

Heyet raporu sağlam olduğunuzu gösteren, 6-7 poliklinikten doktorların imzasının yer almış olduğu bir rapor çeşididir. Askerlik muafiyet durumlarında, yeni işe girişlerde, evlat edinme durumlarında, yurt dışına çıkışlarda, memurların hamilelik esnasında izin işlemlerinde ve daha bir çok noktada gerekmektedir.

Heyet Raporu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Heyet raporu tam teşekküllü devlet hastanelerinden yada özel (hususi) (özel) hastanelerden alınabilmektedir. Bu belgeyi temin etmek için hali hazırda sizlerden istenen bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler bir fazla durumda durağan(durgun) olmasına karşında, bazı hastanelerin istedikleri belgeler farklılık gösterebilmektedir. Hastaneler kurul raporu vermek için 3 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve rapor almak istediğinize dair bir dilekçe bulundurmak zorundasınız. Bu dilekçe bir çok hastanede hazır olarak bulunmaktadır.

Heyet Raporu Tutarı Ne Kadardır?

Heyet raporu alırken kişileri en çok zorlayan durumlardan bir tanesi de ne yazık ki raporun tutarı. Ilk olarak kurul raporu tutarı hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı raporu almak için başvurmadan önce muhakkak ücret ile ilgili data almanız gerekmektedir. Ancak kurul raporu almak için tam teşekküllü devlet hastaneleri umumi anlamda 100-150 TL içinde değişen bir muayene tutarı ile 30-40 TL kadar kan tahlil tutarı talep etmektedirler. Bu ücret özel (hususi) (özel) hastanelerde daha yüksek meblağlara çıkabilmektedir.

Heyet Raporu Ne Kadar Sürede Alınır?

Heyet raporu alma süresi hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilmektedir. Ancak averaj olarak sabah erken saatlerde gideceğiniz hastaneden, öğleden sonrasında çıkarsınız. Tüm işlemleri halletmenizin arkasından kurul raporunu hemen teslim alamazsınız. Raporun hazırlanması bir çok vakit 3-4 günlük bir süreci bulabilmektedir. Bu süreç özel (hususi) (özel) hastanelerde yoğunluk sebebi ile daha azca zamanlara denk gelebilmektedir.

Heyet Raporu Nasıl Alınır?

Heyet raporu almak için ilk olarak ilinizde bulunan tam teşekküllü devlet yada özel (hususi) (özel) hastanelerden birisine müracaat ediyorsunuz. Danışmada sizlere bu sebepten bir dilekçe sunulur. Bu dilekçede, kurul raporunu neden talep ettiğinize dair sorular, isim soy isim şeklinde kişisel bilgiler ve kontakt ayrıntıları yer verilmiştir. Daha sonrasında bu dilekçe kurumun evrak kaydına verilir ve kayıt işlemi gerçekleştirilir. Ardından da sağlık (sıhhat) (sağlık) kurulu kısmına geçmek gerekir. Burada da yine imzalamanız gereksinim duyulan bir dilekçe size sunulur ve bu dilekçe ile beraber muhasebe kısmına giderek, kurul raporu tutarı yatırılır. Daha öncede bahsettiğimiz suretiyle bu ücret değişkenlik arz edebilmektedir.

Ücret yatırma faslını da geride bırakmanızın arkasından doktorları dolaşma faslına geçebilirsiniz. Uzman doktorları tek tek dolaşarak  kurul raporu almak istediğinizi belirtin ve gerekli muayenelerin arkasından imzalarınızı alın. Bu arada tahlil kısmına ve eğer talep edilmişse intaniye bölümlerine de gitmeniz gerekmektedir. Tahlil işlemlerinin neticelenmesi zaman alabilmektedir bu sebepten dolayı ilk olarak bu işlemlerinizi halledebilirsiniz. Tüm imzalar atıldıktan ve tahlillerinizin neticeleri çıktıktan sonrasında sağlık (sıhhat) (sağlık) kurulunun karşısına tekrar çıkmanız gerekmektedir. Elinizde yer edinen tüm belgeleri sekretere bırakabilirsiniz. Bu belgeleri sağlık (sıhhat) (sağlık) kurulu 3-4 günlük bir süre içinde inceleyerek raporunuzu hazır edeceklerdir. Raporunuz hazırlandıktan sonrasında da gidip raporunuzu alabilir ve istenen kuruma iletebilirsiniz. Heyet raporu ile ilgili sual, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Haber Kaynağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu