Nedir Ne Değildir ?Sağlık

Odyolog Maaşları Ne Kadardır? 2020 Odyolog… 2020

Odyolog Maaşları Ne Kadardır? 2020 Odyolog… 2020

Odyolog Maaşları, Odyolog Maaşları Ne Kadardır? 2020 Odyolog… 2020, EVRAKhane.Com

Odyolog maaşları ne kadardır?

Odyolog, insanların işitme kaybı ve denge kontrollerini önlemek suretiyle emekler icra eden, ilgili uzman doktorun tanısına ve tedavisine ilgili olarak çeşitli testler yardımıyla işitme ve denge sorunlarını tespit eden uzman kişilere denilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafınca açıklanan sayılara nazaran vatanımızda 2 milyonu aşkın işitme problemi yaşayan kişi bulunmaktadır. Bu sayı göz önüne alındığında odyologların ne denli önemli bir göreve haiz oldukları bir kez daha anlaşılmaktadır. Devletimizde derhal derhal yeni bir iş olması sebebi ile, tam olarak ile ilgili bir fazla insan informasyon sahibi değildir. Fakat gerek iş bulma olanaklarının fazla olması, gerekse maaşları sebebi ile odyolog mesleğine ilgi günden güne artmaktadır. Peki odyologlar ne kadar maaş alırlar?

Odyolog maaşları 2020

Odyologlar özel (hususi) (özel) sektörde ve devlette şu demek oluyor ki kamuda emek harcama olanağına sahiptirler. İş bulma olanakları bir fazlaca fazladır. Odyolog olmak için üniversitelerde bulunan odyoloji kısmı tamamlanmalıdır. Bu mevzu ile ilgili detaylı bilgilere odyolog nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki odyologlar ne kadar para kazanıyorlar?

Kamuda Odyolog Maaşları

Odyologların maaşlarını halk ve özel (hususi) (özel) sektör olarak ikiye ayırmalıyız. Kamuda odyologlar devlet üniversitelerinde ve devlet hastanelerinde çalışabilirler. Enflasyon ve başka işgören zamları ile beraber odyologlar kamuda 2020 senesi itibariyle 4 bin TL kazanmaktadırlar. Bu maaşa aile yardımı, çocuk yardımı, eş yardımı ve döner anamal tutarı de eklenince kazandıkları ücretler daha da artmaktadır.

Özel (hususi) (özel) Sektörde Odyolog Maaşları

Odyologların özel (hususi) (özel) sektörde elde etmiş oldukları gelir aralığı ise daha fazladır. Özel (hususi) (özel) hastanelerde ve işitme merkezlerinde odyolog maaşları 3500 TL ile 6000 TL arasındadır. Fakat deneyimli, alanında uzman odyologların maaşları 10 bin TL civarlarına kadar çıkabilmektedir.

Gördüğünüz suretiyle uzman odyolog maaşları ülkemiz standartlarına nazaran oldukça yüksek seviyelerdedir. Hem maaşları sebebi ile hem de yeni malum bir iş olması ve iş sahasının geniş olması şu demek oluyor ki iş bulma olanaklarının fazla olması sebebi ile odyolog mesleğine ilgi günden güne artmaktadır. Üstelik mesleğin geleceği de bir fazlaca parlaktır. Bu sebepten bu mesleği uygulamak isteyenlerin gerekli nitelikleri taşımaları halinde devlette.com olarak seçmelerini önermekteyiz.

Haber Kaynağı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu